Wczytuję dane...

Dlaczego tak ważne jest picie wody alkalicznej

Aby organizm prawidłowo funkcjonował niezbędne jest zachowanie bilansu kwasowo-zasadowego. Szczególny wpływ na równowagę ma dieta. Niestety mimo, coraz większej świadomości, zdecydowana większość spożywanych przez nas produktów ma charakter kwasotwórczy. Trudno jest wówczas przywrócić równowagę kwasowo-zasadową samą dietą. Z pomocą przychodzi picie odpowiednio dobranej wody. W walce z zakwaszeniem organizmu niezwykle skuteczna okazuje się być woda alkaliczna uzyskiwana w jonizatorach wody, która od lat znana jest ze swoich właściwości zarówno w działaniu leczniczym jak i profilaktycznym.


Aby nie dopuścić do zakwaszenia organizmu należy zadbać o to, by pH płynów ustrojowych organizmu wynosiło zawsze delikatnie powyżej 7. Aby nie dopuścić do jego spadku należy nie tylko wykluczyć z diety produkty mocno zakwaszające (mięso, słodycze, mleko, fast food, żywność wysoko przetworzoną), ale przede wszystkim postawić na wodę alkaliczną. Zatem czym taka woda różni się od tej powszechnie nam znanej? Przede wszystkim ma wysokie pH, powyżej 7,5. Zazwyczaj jest to między 8,5 a 9,5, dzięki czemu ma właściwość zobojętniania związków kwasowych. Dodatkowo taka woda może zawierać duże ilości prozdrowotnych składników mineralnych. Jak działa woda alkaliczna? Pomaga uregulować poziom kwasu moczowego, łagodzi objawy zgagi, polecana jest przy kłopotach z przewlekłym zapaleniem pęcherzyka żółciowego oraz zalecana jest u osób cierpiących na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.


Wodę alkaliczną profilaktycznie można a nawet powinno się pić codziennie. Ponieważ cząsteczki wody alkalicznej mają charakter wolnych jonów, jest ona łatwiej wchłaniana i szybciej nawadnia organizm. Dodatkowo woda alkaliczna, za sprawa obecności H3O+ ma właściwości neutralizowania wolnych rodników. Dzięki szybkiej wchłanialności woda alkaliczna natychmiast po wypiciu działa odkwaszającoNajwiększą korzyścią i najszybciej odczuwalnym efektem regularnego picia wody alkalicznej z jonizatora wody jest przywrócenie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu a co za tym idzie koniec problemów z bolącą głową, zmęczeniem, ciągłymi infekcjami czy problemami z układem trawiennym. Co ważne nieleczone zakwaszenie organizmu przyczynia się także do utraty bardzo ważnych pierwiastków, takich jak wapń oraz magnez. Picie wody alkalicznej korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i łagodzi choroby ze strony układu pokarmowego, a dzięki odpowiedniemu nawilżeniu organizmu przyczynia się do detoksykacji organizmu oraz pomaga poprawić koncentrację. Badania naukowe potwierdzają również, że picie wody alkalicznej wspomaga regenerację organizmu sportowców oraz zapobiega zakwasom. Dlatego jonizator wody polecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno osób młodych i aktywnych, osób w średnim wieku czy też seniorów.Wodę alkaliczną można bez obaw pić codziennie. Powinno dostarczać się do organizmu około 30ml wody na każdy kilogram ciała. Przeciętna osoba powinna pić zatem około 2 do 2,5 litra wody dziennie. Wraz z podwyższeniem temperatury oraz wzrostem aktywności fizycznej ilość wypijanej wody powinna być większa.