Wczytuję dane...

Dna moczanowa a woda zjonizowana

Czym jest dna moczanowa?

Dna moczanowa, nazywana również podagrą bądź artretyzmem, to choroba przewlekła, która wywoływana jest niewłaściwą przemianą materii. Objawia się głównie silnymi bólami stawów i ich zniekształceniem. Na dnę moczanową zapada 1-2% populacji. Najbardziej podatni na zachorowanie są mężczyźni w wieku 45 – 60 lat. Do powstania choroby przyczynia się nadmiar kwasu moczowego, który w wysokim stężeniu zaczyna się krystalizować, a jego kryształki (tzw. moczany) wywołują stan zapalny w tkankach. Powodem zbyt wysokiego stężenia kwasu moczowego jest głównie nieodpowiednia dieta.

Leczenie i profilaktyka dny moczanowej

Dna moczanowa jest chorobą, którą niezwykle trudno jest leczyć. Istnieją jednak skuteczne sposoby zmniejszające skutki choroby i działające profilaktycznie. W profilaktyce i leczeniu artretyzmu najważniejsza jest dieta i prowadzony styl życia. Zaleca się przede wszystkim picie dużej ilości wody, ograniczyć alkohol, włączyć do diety spore ilości nabiału, ograniczyć spożycie mięsa oraz nie zapominać o aktywności fizycznej.

Jednak najskuteczniejszą metodą wspomagająca leczenie dny moczanowej jest jednoczesne odkwaszanie organizmu połączone z usuwaniem skumulowanego kwasu moczowego. Regularne picie wody alkalicznej w niedługim czasie pozwala zaobserwować spektakularne efekty. Codzienne przyjmowanie około 1,5 do 2,5 l wody zjonizowanej sprawi, że nadmiar kwasu moczowego i jego produktów będzie usuwany z organizmu. Jest to naturalny lecz skuteczny sposób na walkę z chorobą, nie wymagający zażywania leków. Ponadto woda alkaliczna przyczynia się do przywrócenia prawidłowego pH krwi oraz równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Najbardziej sprawdzonym i ekonomicznym rozwiązaniem dla całej rodziny, nie tylko w momencie kiedy jeden z domowników cierpi na dnę moczanową, ale również aby działać profilaktycznie jest zaopatrzenie się w jonizator wody. Zadba on o zdrowie Twoje i najbliższych, przyczyni się do poprawy kondycji i samopoczucia. Jonizatory są niezwykle proste w obsłudze i zaoszczędzają sporo pieniędzy w domowym budżecie. Udowodniono szereg właściwości leczniczych wody zjonizowanej. W kontekście dny moczanowej wspomaga wypłukiwanie kwasu moczowego i jego produktów z organizmu. Ponadto korzystnie wpływa na stawy, eliminuje ból, dzięki czemu środki przeciwbólowe nie będą Ci już potrzebne oraz dodaje energii. Regularne picie wody alkalicznej wzmacnia układ odpornościowy oraz poprawia przemianę materii. Woda zjonizowana jest całkowicie bezpieczna dla organizmu i możesz bez obaw sięgać po nią każdego dnia.

Dlaczego woda zjonizowana jest aż tak skuteczna w walce z dną moczanową?

Po pierwsze jej alkaliczny odczyn przywraca równowagę kwasowo – zasadową organizmu, co zapobiega odkładaniu się moczanów. Ma lepszą zdolność do penetracji komórek i tkanek, co sprawia, że organizm jest skuteczniej nawodniony. Wyróżnia się dość niskim napięciem powierzchniowym przez co wspomaga proces rozpuszczania się kryształków kwasu moczowego. Osoby zmagające się z dną moczanową które reularnie piją wodę zjonizowaną zauważają wyraźną poprawę już po kilku tygodniach jej spożywania. Nierzadko zdarza się, że na przestrzeni kilku miesięcy tzw ataki dny ustępują niemal całkowicie. Działanie zjonizowanej wody alkalicznej w walce z dną moczanową jest kolejnym dowodem i świetnym przykładem, jak wiele dla organizmu znaczy równowaga kwasowo - zasadowa.