Wczytuję dane...

Dlaczego warto posiadać jonizator wody

W mediach i internecie często podkreśla się jak istotne dla naszego zdrowia jest odpowiednie nawodnienie organizmu – zaleca się, by w ciągu dnia przyjmować 2,5 litra płynów w każdej postaci. Rzadko mówi się jednak o tym, że duże znaczenie ma także jakość wody, którą pijemy. Skąd mamy wiedzieć, która woda jest dobra? Sprawdźmy.

Czym jest woda alkaliczna?

Zacznijmy od tematu wody alkalicznej. Zapewne część z Was o niej słyszała, ale odrobina ogólnych faktów nie zaszkodzi. Woda alkaliczna jest najlepszym rodzajem wody pitnej i posiada wysokie pH – powyżej 7,5, dlatego czasem nazywana jest wodą zasadową. Woda alkaliczna ma korzystne dla zdrowia właściwości:

- odkwasza organizm i wspomaga usuwanie toksyn,

- lepiej wchłania się do organizmu, w efekcie dobrze dotleniając komórki,

- przeciwdziała takim chorobom jak cukrzyca, dna moczanowa i otyłość,

- zapobiega atakowaniu organów przez wolne rodniki,

- wzmacnia system odpornościowy,

- spowalnia proces starzenia,

- zapobiega chronicznemu zmęczeniu.


Jak widać, gdyby każdy z nas pił wodę alkaliczną, moglibyśmy uniknąć wielu chorób i schorzeń zanim jeszcze zdążą się rozwinąć w naszym organizmie. Według źródeł ten zasadowy napój może także
wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Woda alkaliczna działa antystresowo, poprawia nastrój i dodaje energii do działania. Napój ten wykazuje także właściwości antyalergiczne.

Jak uzyskać wodę alkaliczną?

Wodę alkaliczną możemy wytworzyć sami w jonizatorach wody lub zakupić wodę alkaliczną butelkowaną.. Niestety, butelkowana woda oo pH zasadowym jest trudno dostępna w sklepach, a dodatkowym minusem jest dość wysoka cena (nawet 15 zł za 1l). Największym jednak minusem butelkowanej wody alkalicznej jest parametr Redox który nie jest ujemny, tak jak w przypadku wody zjonizowanej bezpośrednio po jej wytworzeniu w jonizatorze. To dlatego zawsze zaleca się picie wody zjonizowanej w jak najkrótszym czasie od jej wytworzenia. Im później, tym Redox (ORP) zaczyna wytracać swoje ujemne wartości.


Jak działa jonizator wody? Produkt posiada dodatnią anodę i ujemną katodę.
Podczas procesu elektrolizy  następuje trwałe rozłączenie substancji o właściwościach zasadowych i kwasowych w wyniku czego powstają dwa rodzaje wody: alkaliczna (zasadowa) i kwasowa.


Przypomnijmy, że najlepsza jest świeżo zjonizowana woda alkaliczna. Oczywiście można ją przechowywać i pić później, ale z czasem zanikają jej prozdrowotne właściwości. Najlepiej zawsze spożywać wodę alkaliczną w ciągu ok 12 godzin od jej wytworzenia.


Jonizator wody – dlaczego warto kupić?

Największą zaletą jest fakt, że zarówno woda alkaliczna, jak i kwasowa nadają się do użytku. Nie ma więc mowy o marnowaniu wody, prądu czy pieniędzy – wszystko może zostać wykorzystane w domu.Wodę alkaliczną najlepiej przeznaczyć do picia. Jeśli chodzi o wodę kwaśną, możemy ją rozmaicie stosować, np.:

- do mycia twarzy i włosów,

- do mycia owoców i warzyw,

- do czyszczenia gładkich powierzchni (nie zostawia smug i zacieków!),

- do gotowania jajek,

- do leczenia poparzeń roślinnych i ukąszeń owadów.


Dostępne są również jonizatory, które umożliwiają
podłączenie do wody bieżącej
. Wśród wielu korzyści z użytkowania jonizatorów przepływowych wymienić można m.in. filtrację wody (zanim woda poddana zostanie elektrolizie jest gruntownie oczyszczana) co sprawia że woda jest świetnej jakości, wygoda i komfort obsługi urządzenia, lepsze i stabilniejsze parametry wody zjonizowanej.


Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać zalety jonizatorów wody i korzyści prozdrowotne wynikające z faktu ich posiadania. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, w sklepie internetowym ozoneo.pl znajdziecie rozmaite
jonizatory wody – od małych, przenośnych urządzeń po profesjonalne maszyny. W razie pytań odnośnie produktów skontaktujcie się z nami: 530-551-552 lub
info@ozoneo.pl