Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Wysyłka w ciągu: niedostępny dni


Ten model jest obecnie niedostępny, poznaj inne modele tutaj
Podstawowy model generatora ozonu posiadający dodatkowo elektroniczny programator czasu pracy. Ozon, czasami nazywany aktywowanym tlenem, o3, zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa, jak tlen, którym oddychamy, na co dzień. Ozon jest drugim, co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi, jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Mimo tego, że ozon działa bardzo silnie, ma bardzo krótki cykl życia. Kiedy ma styczność z bakteriami, wirusami czy też zapachami dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic, ani bakterie ani zapach, jedyną pozostałością jest czysty tlen. W dodatku przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny.

Bakterie i wirusy zabijane przez ozon

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest, w dużym stopniu przez trwałą błonę.
 

Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co prowadzi do jej całkowitego rozpadu.
 

Generator ozonu GL-3189 jest urządzeniem wielofunkcyjnym służącym zarówno do ozonowania powietrza, jak i środowiska wodnego. Wydajność urządzenia na poziomie 400mg/h z pobieranego powietrza gwarantuje szeroki zakres zastosowań ozonatora, przy zachowaniu bezpieczeństwa dla zdrowia.
 

Zastosowania:

  • ozonowanie powietrza w pomieszczeniach celem usunięcia: nieprzyjemnych zapachów, bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów, alergenów…
  • ozonowanie środowiska wodnego: woda spożywcza, żywność (kąpiel w ozonie), woda do mycia i kąpieli oraz innych cieczy (np. oliwa z oliwek)
  • Medycyna- aplikacja zewnętrzna ozonu
  • ozonowanie pojazdów: klimatyzacja samochodowa, dezynfekcja wnętrza…
  • pozostałe zastosowania: ozonowanie wody w akwarium, dezynfekcja lodówki, ozonowanie szafy ubraniowej, dezynfekcja klimatyzacji domowej i wiele innych.

Parametry techniczne:
 

1.Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz 
2.Znamionowa moc pobierania 12W 
3.Znamionowa wydajność ozonu 400mg/h 
4.Wydajność pompy 3,5 l/min 
5.Poziom hałasu < 35dB 
6.Żywotność >4000 godz. 
7.Waga brutto 1200 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami) 
8.Obsługiwane powierzchnie 10÷40 m² 
9.Wymiary 27x19x7,5 cm 
10.Programowany czas pracy 5 do 30 min (ze skokiem 5min)
11. Zalecany maksymalny czas pracy 30 min. 
12.Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min- z przerwą min. 1 godz.)
Zestaw zawiera:
 

- generator ozonu

- dyfuzory wodne

- rurki silikonowe

- polska instrukcja obsługi

- poradnik „ozonowanie w praktyce - krok po kroku”

- pisemna karta gwarancyjna

- paragon fiskalny lub faktura Vat

 

Produkt zgodny z dyrektywą RoHS

Posiada certyfikat CE

 

Gwarancja 12 miesięcy

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...