Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Wysyłka w ciągu: niedostępny dniPodstawowy model generatora ozonu posiadający dodatkowo elektroniczny programator czasu pracy. Ozon, czasami nazywany aktywowanym tlenem, o3, zawiera trzy atomy tlenu a nie dwa, jak tlen, którym oddychamy, na co dzień. Ozon jest drugim, co do siły sterylizatorem znanym człowiekowi, jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Mimo tego, że ozon działa bardzo silnie, ma bardzo krótki cykl życia. Kiedy ma styczność z bakteriami, wirusami czy też zapachami dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic, ani bakterie ani zapach, jedyną pozostałością jest czysty tlen. W dodatku przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny.

Bakterie i wirusy zabijane przez ozon

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest, w dużym stopniu przez trwałą błonę.
 

Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co prowadzi do jej całkowitego rozpadu.
 

Generator ozonu GL-3189 jest urządzeniem wielofunkcyjnym służącym zarówno do ozonowania powietrza, jak i środowiska wodnego. Wydajność urządzenia na poziomie 400mg/h z pobieranego powietrza gwarantuje szeroki zakres zastosowań ozonatora, przy zachowaniu bezpieczeństwa dla zdrowia.
 

Zastosowania:

  • ozonowanie powietrza w pomieszczeniach celem usunięcia: nieprzyjemnych zapachów, bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów, alergenów…
  • ozonowanie środowiska wodnego: woda spożywcza, żywność (kąpiel w ozonie), woda do mycia i kąpieli oraz innych cieczy (np. oliwa z oliwek)
  • Medycyna- aplikacja zewnętrzna ozonu
  • ozonowanie pojazdów: klimatyzacja samochodowa, dezynfekcja wnętrza…
  • pozostałe zastosowania: ozonowanie wody w akwarium, dezynfekcja lodówki, ozonowanie szafy ubraniowej, dezynfekcja klimatyzacji domowej i wiele innych.

Parametry techniczne:
 

1.Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz 
2.Znamionowa moc pobierania 12W 
3.Znamionowa wydajność ozonu 400mg/h 
4.Wydajność pompy 3,5 l/min 
5.Poziom hałasu < 35dB 
6.Żywotność >4000 godz. 
7.Waga brutto 1200 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami) 
8.Obsługiwane powierzchnie 10÷40 m² 
9.Wymiary 27x19x7,5 cm 
10.Programowany czas pracy 5 do 30 min (ze skokiem 5min)
11. Zalecany maksymalny czas pracy 30 min. 
12.Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min- z przerwą min. 1 godz.)
Zestaw zawiera:
 

- generator ozonu

- dyfuzory wodne

- rurki silikonowe

- polska instrukcja obsługi

- poradnik „ozonowanie w praktyce - krok po kroku”

- pisemna karta gwarancyjna

- paragon fiskalny lub faktura Vat

 

Produkt zgodny z dyrektywą RoHS

Posiada certyfikat CE

 

Gwarancja 12 miesięcy

 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...