Wczytuję dane...
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Gwarancja: 24 miesięcy
Wysyłka w ciągu: 1-3 dni
1299,00 PLN
1699,00 PLN
Oszczędzasz 400.00 PLN
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 1699.00 PLN

W pomieszczeniach - domu, pracy, szkole spędzamy średnio 12 godzin dziennie, nie zastanawiając się jakim powietrzem oddychamy.Świadomość jakości powietrza, którym oddychamy na jest z roku na rok coraz większa. I bardzo dobrze, bo smog po cichu negatywnie negatywnie działa na Twoje zdrowie.  Szkodzi nie tylko płucom, ale zaburza także pracę układu immunologicznego i pogarsza zdolność koncentracji.  Dlatego czas najwyższy pomyśleć o oczyszczaczu powietrza, by mieć pod kontrolą powietrze, którym oddychasz. Filtr wstępny

  • - w urządzeniu zamontowany przy wlocie powietrza

  • - wykonany z drobnej siateczki mikronowej skutecznie, bo w ponad 99%, blokuje włókniste cząstki stałe o średnicy od 2,5 mm i większe (np. włosy, sierść, kurz czy też okruchy tak, by nie dostały się one do kolejnych filtrów i nie spowodowały ich zapchania

  • - filtr wielokrotnego użytku, ponieważ można go oczyszczać pod bieżącą ciepłą wodą bez użycia detergentów (ważne: przed ponownym montażem należy go dobrze osuszyć)


Filtr HEPA 13

- wykonany z cienkiego włókna szklanego

- skuteczne, bo niemal w 100%, usuwa z powietrza zanieczyszczenia o wielkości od 0,003 μm do ponad 10 μm, 

- usuwa pyły zawieszone: PM2.5, PM10, pyłki roślin, alergeny, kurz, sierść, niektóre bakteria, wirusy i zarodniki grzybów 


Filtr z aktywnym węglem + filtr fotokatalityczny 

- filtry węglowe uzupełniają pracę filtrów HEPA

- usuwają organiczne zanieczyszczenia gazowe, np. lotne związki organiczne, dym z papierosów oraz nieprzyjemne zapachy 

- filtry fotokatalityczne przyspieszają reakcje chemiczne rozpadu bakterii, dzięki  tlenkowi tytanu, który pod wpływem światła wzmacnia bakteriobójcze działanie filtra UV


Lampa UV 

- skutecznie usuwa wiele powszechnych bakterii i wirusów hamując zarazem ich powstawanie i rozmnażanie

- moc lampy UV z zimną katodą wynosi tylko 500 V, 

- nie wydziela ozonu, 

- jest bezpieczna w użytkowaniu w obecności ludzi i zwierząt


Jonizacja 

- skutecznie neutralizuje i usuwa z powietrza m.in. bakterie, wirusy, alergeny i zarodniki pleśni. 

  • oddychanie powietrzem naładowanym jonami ujemnymi wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, minimalizuje objawy alergii i sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego

4 PRĘDKOŚCI PRACY + PRACA AUTOMATYCZNA


Możesz sam ustawić żądaną przez siebie prędkość pracy urządzenia lub pozwolić pracować swojemu oczyszczaczowi w trybie automatycznym. 

 

Dzięki czujnikowi jakości powietrza urządzenie jest w stanie precyzyjnie określić ilość zanieczyszczeń w pomieszczeniu i dostosować do tego swoją pracę.

 

Tryb nocny

 

Tryb nocny ma wbudowany czujnik światła. Jeśli natężenie światła w Twoim pokoju będzie niskie, urządzenie automatycznie przejdzie w cichy tryb pracy (silent) tak, by nie zakłócać Twojego wypoczynku podczas snu.

 

Jeśli chcesz, żeby Twój oczyszczacz pracował cały czas możesz pozostawić go w trybie auto. Jednak masz możliwość zaprogramowania automatycznego wyłączenia po 1, 4 lub 8 godzinach. Nie musisz pamiętać, żeby go wyłączać przed wyjściem z domu.Oczyszczaczem można sterować na 3 sposoby: 

manualnie - bezpośrednio na panelu dotykowym urządzenia 

pilotem - który jest w zestawie 

smartfonem - poprzez pobraną aplikację


PM2.5 – najdrobniejszy i najgroźniejszy

 

PM2,5 jest pyłem zbudowanym z cząsteczek nie większych niż 2,5 mikrometra. To niewielkie, niewidoczne gołym okiem cząstki. Najczęściej pochodzą z pieców centralnego ogrzewania, aut, czy nawet fabryk. Głównym zagrożeniem płynącym z wdychania tego typu substancji jest fakt, że bez problemu wnika ona do układu oddechowego, a następnie osadza się na jego ściankach. W ten sposób właśnie rozpoczyna się znaczna część chorób takich, jak astma, czy alergia. 

 

PM10 – większy, ale równie niebezpieczny 

 

PM10.5 to pył o bardzo podobnej charakterystyce. Mimo iż jest czterokrotnie większy, równie mocno zagraża naszemu zdrowiu. W jego składzie mogą znajdować się zarówno związki organiczne, nieorganiczne, jak i substancje toksyczne, które dzięki rozmiarowi mają znacznie ułatwioną drogę do naszego układu oddechowego. 

 

Zarówno PM10 jak i PM2.5 przyczyniają się do wielu chorób. Niemal natychmiast po wniknięciu do organizmu powodują zadyszkę ustępującą dopiero po całkowitym wydaleniu toksyn. Co ważne, związki te w dużym stężeniu powodują astmę, problemy z sercem, a nawet całym układem krwionośnym, dlatego nie wolno wystawiać się na długie oddziaływanie smogu. 

 

Oczyszczacz powietrza INZENI AP6006 mierzy jakość powietrza i automatycznie dostosowuje natężenie jego przepływu, dzięki czemu jest znacznie bardziej efektywny w oczyszczaniu powietrza. Czujnik wykrywa stopień zanieczyszczenia pyłów PM2.5 i zmienia kolor podświetlenia na wyświetlaczu w następujący sposób: 

 

kolor niebieski – idealna jakość (PM2.5 = 0~50) 

kolor zielony – dobra jakość (PM2.5 = 50~100) 

kolor fioletowy - średnia jakość (PM2.5 = 100~150) 

kolor czerwony - zła jakość (PM2.5 = 150~~)


Oczyszczacz powietrza INZENI AP6006
 wyłapuje nie tylko kurz i zanieczyszczenia, ale też cząsteczki pleśni, grzybów i bakterii, które sprzyjają rozwojowi infekcji. Dodatkowo dzięki jonizacji i lampie UV, powietrze w Twoim domu jest jeszcze lepiej oczyszczone. 

 

Czyste powietrze to większy komfort oddychania w ciągu dnia, ale przede wszystkim lepszy sen w nocy. W gonitwie codziennych obowiązków, zapominamy jak ważny i dobroczynny jest dla nas sen. 

 

Skutecznym rozwiązaniem dla lepszego nocnego wypoczynku jest przestrzeganie higieny snu, czyli podjęcie takich zachowań, które sprawią, że łatwiej zaśniemy, a sam sen będzie głębszy i zdrowszy. Czyste powietrze, bez kurzu, alergenów a przede wszystkim zarodników pleśni i grzybów to podstawa przy dbaniu o sen Twój i Twoich najbliższych.

 

Tryb nocny w Twoim oczyszczaczu INZENI ma wbudowany czujnik światła. Jeśli natężenie światła w Twoim pokoju będzie niskie, urządzenie automatycznie przejdzie w cichy tryb pracy (silent) tak, by nie zakłócać Twojego wypoczynku podczas snu.

Parametry techniczne:

Powierzchnia oczyszczania: do 60 m²

CADR (z załączonym filtrem HEPA 13): 480 m³

Filtracja: filtr wstepny, filtr węglowy, HEPA 13, filtr fotokatalityczny

Wbudowana lampa UV: tak – 2

Jonizacja ujemna: tak

Wskaźnik pyłu PM 2.5

Czujnik jakości powietrza: tak

Czujnik światła: tak

Tryby pracy: ręczny, automatyczny, nocny

Sterowanie: dotykowy panel, pilot lub aplikacja wifi

Wskaźnik wymiany filtra: tak

Zasilanie: 220-240 V 50/60 Hz

Moc: 12W (standard) / 66W (max.)

Poziom hałasu: <65 Db

Wymiary: 460 x 230 x 710 mm

Waga: 10 kg
Zestaw zawiera:

Oczyszczacz powietrza Inzeni AP6006

Zestaw filtrów

Instrukcja obsługi

Karta gwarancyjna

Paragon fiskalny lub faktura Vat

 

Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door